Kuru Çilek Faydaları

Nisan 13, 2022by Sunbright
kuru çilek faydaları

Yaz ve bahar aylarının en aranan meyvelerinden biri olan çilek meyvesi vücudumuza yararlı pek çok besin öğesini içeren şifa kaynağı meyvelerden biridir. Doğru ortamlarda besin değerini azaltmadan kurutulan çilekler en az tazesi kadar sağlığımıza faydalı pek çok öğe içermektedir. Mevsiminde olmadığı zaman hem tatlı yapımında hem de atıştırmalık olarak aranan bahar ve yaz meyveleri artık kurutulmuş olarak dört mevsim sofralarınıza gelmek için hazırlanmaktadır. Sunbright firmamız tarafından el değmeden ve steril ortamlarda hazırlanıp paketlenen kurutulmuş meyvelerimizden satın almak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Kuru Çilek Faydaları

Kurutulmuş çileğin içerisinde bulunan pek çok vitamin bağışıklığımızın kuvvetlenmesine destek olarak kışın hastalıklara karşı bizleri korumaktadır. İçeriğinde bulunan yüksek fosfor içeriği ve C, B,A vitaminleri nedeni ile tam bir enerji kaynağıdır. Damar açıcı özelliği ile çilek kurusu bulunmaz bir nimettir. Bunun yanı sıra kolesterolü dengelemede ve kanser gibi hastalıklara karşı etkili olmaktadır. Kanı temizleme özelliği bulunan kuru çilek faydaları ise;

  • Bağırsakların temizlenmesine yardımcı olarak bağırsakları zararlı parazitlerden korur.
  • Diş sağlığı için önemli bir besindir. Aynı zamanda ağız kokusu gibi olumsuzlukları da önler nitelikte özellikleri mevcuttur.
  • Sakinleştirici etkisi ile bilinen çilek kurusu yüksek tansiyonu olan kişilerde de tansiyonu düşürücü etki yapmaktadır.
  • Sindirim sistemini düzenleyen çilek kurusu ürünü bağırsak hareketlerini de hızlandırarak sindirime yardımcı olur.
  • Cildi nemli tutmaya yardımcı olarak cilt kusurlarını iyileştirici özelliği mevcuttur.
  • Bağışıklığı güçlü tutarak her mevsimde vücudumuzu olası rahatsızlıklara karşı korur.

Kuru çilek ürünü mevsiminde tüketilen taze çilekler ile aynı vitamin ve minerallere sahip olmaktadır. Sunbright firmasından yapacağınız tüm alışverişinizde tercih edeceğiniz ürünler sağlığınız için özenle hazırlanmaktadır.

Kuru Çilek Nasıl Tüketilebilir?

Kuru çilek günlük beslenme öğünlerinde ara öğün olarak tek başına tüketilebileceği gibi süt, yoğurt, tahıl grubu gibi besinlerle birleştirilerek de tüketilebilmektedir. Oldukça lezzetli bir ara öğün olan kuru çilek pasta ve kek yapımında da oldukça sık kullanılmaktadır. Aroma vermesi için içeceklerinizin içinde de kullanabileceğiniz kuru çilek ürünümüzü sipariş vermek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Sunbright

BİZİ TAKİP EDİNSunbright Sosyal Medya
https://sunbright.com.tr/wp-content/uploads/2020/10/sunbright-logo-new-1-640x419.png
İLETİŞİMBize ulaşabilirsiniz
https://sunbright.com.tr/wp-content/uploads/2020/10/sunbright-logo-new-1-640x419.png
BİZİ TAKİP EDİNSunbright Sosyal Medya
Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Sunbright, Cornucopia Gıda iştirakidir.