Organik Kuru Meyve Faydaları

Eylül 15, 2021by Sunbright
https://sunbright.com.tr/wp-content/uploads/2021/09/SUNBRIGHT_Kayisi-1280x640.jpg

Organik Kuru Meyve faydaları nelerdir?

Organik kuru meyveler, insan vücudunu serbest radikallere karşı korumaktadır. Organik kuru meyveler sağlık için oldukça önemlidir. Organik kuru meyvelerin antioksidan potansiyeli oldukça yüksektir. Çeşitli organik kuru meyveler sağlık için oldukça önemlidir. Organik kuru meyve faydaları içinde sindirim sitemini korumaları, kan yapmaları ve enerji vermeleri başta yer almaktadır. Organik kuru meyveler, yaş olan meyvelerin içeriğinde bulunan suyun azaltılmasıyla elde edilmektedir. Yaş meyvelerin kurutma işlemleri sonrasında sadece C vitamini hariç diğer minareler ve vitaminler korunmaktadır.

Kuru Kayısı

Kuru kayısı meyvesi oldukça besleyicidir. Potasyum açısından zengindir. Ayrıca sindirim sorunlarına iyi gelmektedir. Beynin düzenli çalışmasını sağlar. Kansızlığı önler ve stresi azaltır. İçeriğindeki A vitamini cilt bozukluklarını önler. Akneye iyi gelir. Kansızlığı ve stresi önler. Kan şekerinin dengeli yükselmesini sağlar. Görme fonksiyonlarını güçlendirmektedir. Büyümeye yardımcıdır. Bağışıklık sistemini geliştirir ve korur. Kanserden korunma için kuru kayısı oldukça faydalıdır. Lifli bir besin kaynağıdır.

Kuru İncir

Kuru incirin içerisinde yüksek oranda protein vardır. Hücrelerin yenilenmesini sağlayan bir organik kuru meyvedir. Yüksek oranda lifli bir besin olmaktadır. Vücudu bakterilere karşı korur ve sindirimi kolaylaştırır. İncirin içerisinde yüksek oranda kalsiyum vardır. Bu yüzden dişler üzerinde koruyucu etkisi bulunmaktadır. Ayrıca kemikler üzerinde de koruyucu etkisi vardır. Boğaz ağrılarına iyi gelmektedir. Bununla birlikte, menopoz sorunlarına faydalıdır.

Kuru Dut

Kuru dutun içerisinde B2, C vitamini, demir, kalsiyum bulunmaktadır. Birçok hastalığa iyi gelir. Hücrelerin ve dokuların yenilenmesini sağlar. Enzim üretiminde, bağışıklık sisteminin güçlenmesinde önemli etkisi vardır. Bununla birlikte, Karaduttan elde edilen şurup boğaz ve ağız hastalıklarına karşı etkilidir.

Kuru Elma

Kuru elma kalp hastalıklarına karşı korumaktadır. Bununla birlikte, nefes darlığına iyi gelir. Toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Kuru elma lifli bir besindir. Bağırsakları temizleyici etkisi vardır. Romatizmaya, karaciğer hastalıklarına iyi gelen bir organik kuru meyvedir. Şeker hastalarına iyi gelmektedir. Baş ağrısına iyi gelir. Kuru elmanın yatıştırıcı etkisi vardır. Kuru elmanın tok tutma özelliği vardır. Ağız ve diş sağlığına oldukça faydası vardır. Ayrıca mide yanmalarına karşı yarar sağlamaktadır. Kötü kolesterolü düşürür. Tansiyon düşürücü özelliği de bulunmaktadır.

Kuru Vişne

Organik kuru vişne tam bir anti-aging meyvesidir. Bağışıklık sistemimizi güçlü tutmaya yardımcı olur. Sinir sistemini yatıştırıcıdır. Kalp dostudur ve uyku düzenini sağlar.

Kuru Çilek

Organik kuru çileğin faydaları saymakla bitmez. Bağışıklık sistemimizi güçlendirir. Kolon ve sindirim sağlığını iyileştirir. Kalp sağlığına ve hipertansiyona iyi gelir. Cilt sağlığını korur. Anemiyi önler. Enerjiyi arttırır. Doğal antioksidandır.

Kuru Mandlina

Organik kuru mandalina kolestrolü düşürür, hipertansiyona iyi gelir. Kuru mandalina bir doğal antioksidandır ve bağışıklık sistemini güçlendirir. İştah kontrolü sağlar ve enerji verir.

Sunbright

BİZİ TAKİP EDİNSunbright Sosyal Medya
https://sunbright.com.tr/wp-content/uploads/2020/10/sunbright-logo-new-1-640x419.png
İLETİŞİMBize ulaşabilirsiniz
https://sunbright.com.tr/wp-content/uploads/2020/10/sunbright-logo-new-1-640x419.png
BİZİ TAKİP EDİNSunbright Sosyal Medya
Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Sunbright, Cornucopia Gıda iştirakidir.